גולשים כותבים »

טיול לחבל קמפניה

בישול עם ילדים

בישול עם ילדים

השוואת מחירים מלונות בעולם

הוסיפו את העסק שלכם לאתר - חינםטיולי בוטיק לאיטליה - טיול לחבל קמפניה

vines-100-years-old המקום: בחבל Campania באזור Avelino שוכן לו יקב גדול עם חזון ענק. Feudi di san Gregorio. היקב הוקם לפני כ 15 שנה ושם לו למטרה לייצר יינות אזוריים מסורתיים באיכות מושלמת תוך שימוש בטכנולוגיות מודרניות. ביקב מייצרים יינות מיוחדים כשגולת הכותרת הוא יין מגפנים בנות 100 שנה. היקב עוצב ע"י ארכיטקט יפני תוך הקפדה על שמירה על הנוף הטבעי והשתלבות מושלמת באזור. בתוך היקב הוקמו מרכז מבקרים מרשים ומסעדת איכות המגישה מנות תואמות ליינות היקב. המסעדה - Marenna פותחת את שעריה לקהל ומגישה להם את תרבות האזור במופע מרשים לעין ולחך.

ההזמנה: באחד מהביקורים שלנו במקום החלטנו אשתי רותי ואני, לחגוג והזמנו מקום חודש מאוחר יותר לארוחת ערב במסעדת היקב. עם התקרב מועד הארוחה, ערכנו את כל ההכנות הדרושות כדי שנוכל לחגוג את האירוע כראוי. דאגנו להתפנות מעבודה, ילדים וכו', הזמנו מלון בקרבת היקב ובעיקר, ציפינו למועד הארוחה בכליון עיניים.

 

bottles

משהו השתבש: שבוע לפני מועד הארוחה קיבלנו שיחת טלפון מהיקב. בלשון מתנצלת, הסבירו לנו שנעשתה טעות ובמועד שהזמנו את הארוחה, המסעדה סגורה ונצטרך לקבוע מועד אחר. נבוכים, מבולבלים ומאוכזבים פירטנו בפני מנהלת האירוח את ההכנות שערכנו ואת גודל אכזבתנו. לאחר התייעצות וטלפון חוזר, נאמר לנו שנוכל להגיע לפי התכנון. שמחים ונרגשים המתנו למועד האירוע.

ביום המדובר, הגענו ליקב והתקבלנו בכבוד רב במרכז המבקרים. עשינו סיור ביקב ובגן העצום המקיף אותו, וקיבלנו הסברים מפורטים על היינות, הגפנים והחזון של המקום. חזינו בשחזור המנזר שעמד במקום היקב וניגשנו למסעדה רעבים ונרגשים.

cook

תפנית בעלילה: במסעדה, חיכתה לנו הפתעה. המסעדה, אפלולית ברובה היתה ערוכה לזוג בלבד. כל השולחנות היו ריקים ורק שולחן אחד עמד בפינת המסעדה ליד החלון המשקיף לנוף הגבעות הירוקות, ערוך במפה לבנה, כלי חרסינה בוהקים וכוסות יין נוצצות. השולחן היה ערוך לשני אנשים. הובלנו על ידי מלצר מעונב אל השולחן אחר כבוד, הסרנו ומסרנו מעילים והתיישבנו כאשר הכסא נדחף עבורנו בעדינות להטבת הישיבה. הגיע מלצר היינות, הסומלייה, ומזג לנו את היין המעבעבע בשיטת שמפיין המיוצר ביקב. היין היה נפלא ובעודנו לוגמים אותו ודנים על התפריט, הכתה בנו ההכרה. המסעדה הופעלה באותו הערב עבור שנינו בלבד!!! לא היו אורחים נוספים ולא מבקרים אחרים משום שהמקום תוכנן להיות סגור. רק אנחנו וצוות של מלצרים, טבחים, מלצרי יין ומדריכי יין. זוג אורחים וצוות של כ 8 איש מגישים להם את מיטב יינות ומנות האזור לפי כל כללי הטקס ובאיכות מושלמת.

 

סוף טוב:מיותר לציין שהארוחה היתה לא פחות ממדהימה. תפריט טעימות של אין ספור מנות לצד יינות מכל סוג היו אחת הארוחות הטובות שאכלנו מעודנו. השירות היה רציני ומוקפד ואיש מהצוות לא התייחס לכך שלמעשה גזלנו את היום החופשי שלו. להיפך, הכל הגיע טרי ומהביל, ישר מהסירים והתנורים של המטבח שנצפה על ידנו דרך קיר הזכוכית המפריד בינו לבין הסועדים.

את הדרך למלון בעיירה הסמוכה, עשינו בקושי בנהיגה תחת השפעה קלה (!) בפיתולי הדרך החשוכה. נפעמים ונרגשים ללא יכולת להרגע מהחוויה שנזכור לעולם. אכן, יש בהם בבני ארץ המגף, איכות אנושית ללא אח ורע ההופכת את הביקור באיטליה למפגש אנושי מרגש. לחיים !!!

 

benny   

בני בן ישראל - טיולי בוטיק לאיטליה

בניית אתרים: אורן וסרשפרונג - www.joomla-israel.co.il